رایا زندگی من
خاطرات کودکی دختر قشنگم رایا جون
مسافرت


بعذ از ظهر پنج شنبه بود که راه افتادیم .همه منتظر ما بودن .وقتی رسیدیم خونه بابا بزرگ و مامان تاج چه خبر بود .همه دور هم بودیم.بچه ها خیلی خوششحال باهم بازی میکردن و مابزرگترها هم که دیگه معلومه .دایی جون ماشینشو عوض کرده بود و باید شیرینی ماشینشش رو میداد .بنابراین همون شب برنامه ریزی کردیم که فردا ..........

فردا زندایی الهام زنگ زد و گفت همه آماده باشید بریم رستوران سنتی .رستوران جالبی بود غذاش هم خوب بود .تا شب خونه دایی ابوالفضل موندیم .روز شنبه بیست و یک بهمن خونه مادر تاج بودیم و روز یکشنبه هم مهمون عزیز که اون بنده خداهم از بیرون غذا سفارش داد. البته مامان سمانه در رژیم سختی به سر میبره که بااین بخور بخور ها همه چیز خراب شد .شب قبل از مسافرت هم تولد بابا رضا بود که باز هم در رستوران و میز اردور و ....  بد شانس مامان سمانه .


دوشنبه بیست و سوم بهمن ۱۳۹۱ | 9:28 | سمانه | |

______________________________________________________________________________________________________________

جشنواره جابر ابن حیان


روز دوشنبه همین هفته رایا ارائه و دفاع طرح های جابر ابن حیان رو داشت از شب قبل دائم جزوه هاش رو مثل دانشجوها میخوند .مامان تاج ،خاله جون ،من ،بابا و بابا بزرگ همه براش نگران بودیم اما وقتی آمادگی اون رو دیدیم خیالمون راحت شد.

بالاخره روز دوشنبه فرارسید و رایا جون رو ساعت ۱۱ صبح همراه بقیه بچه ها و کادر مدرسه برای جشنواره بردن .تا ساعت ۳۰/۱۶ طول کشید وقتی رایا رو دیدم خیلی خسته به نظر میومد.ناهارش رو هم نخورده بود .مدیرش خیلی ازش راضی بود اما از کار هانیه دوست رایا اصلاً راضی نبودند.

روز سه شنبه یعنی دیروز به اصرار بابا رضا به خانم حکاک معلم علوم رایا جون زنگ زدم و ایشون گفتند رایا حدود ۱۰ دقیقه از طرحش دفاع کرده و دفاعش هم خیلی خوب بوده به طوریکه دیگه داورها بهش گیر ندادند.حالا قراره چند روزه دیگه جواب رو اعلام کنند و ما امید واریم که رایا بتونه رتبه بیاره.به امید خدا.

راستی یک خبر ناراحت کننده بنویسم .امروز مامان تاج و بابا بزرگ میرن خونشون . خیلی سخته جدایی از اونها .وقتی صبح باهاشون خداحافظی کردیم من و رایا جون و مامان تاج هر سه تا گریه میکردیم وطبق معمول بابا رضا ما رو مسخره میکرد . الان هم خیلی ناراحت هستم و چاره ای نیست .ان شاءا... صحیح و سالم برسند . خداوند پشت و پناه آنها.


چهارشنبه یازدهم بهمن ۱۳۹۱ | 10:40 | سمانه | |

______________________________________________________________________________________________________________

رایا جون بزرگتر شده


دختر من این روزها خیلی بزرگ تر شده .البته همراه قد کشیدنش کمی لاغر هم شده.دیشب می گفت تو رو خدا فردا مدرسه نرم .گفتم نه دخترم توی سایت مدرسه نوشته که قراره درس جدید بدن .گفت خوب باشه میرم ساعت زبان بیا دنبالم.گفتم چرا ؟گفت :چون تا بچه ها همه درس رو بخونن حوصله ام سر میره ! البته نا گفته نمونه که رایا جون تلفظ بسیار زیبایی هم در درس زبان و هم فارسی و هم قرآن داره که بچه های دیگه کلاسش دوست دارن مثل رایا بخونن.

رایا با هر سختی که بود همراه انجام دادن تکالیف روزانه اش دفتر چه جابرش رو هم نوشت که در روزهای آینده عکسی از تابلو کار جابرابن حیان رایا رو قرار میدم.بابای رایا جون هم این روزها درگیر امتحانات هست وقرار رایا رو برای گرفتن عکس های مختلف از محلهای تحقیقش ببره .راستی موضوع رایا جمع آوری اطلاعات در مورد ماهی های دریای خزر هست .

رایا جون هنوز هم که هنوزه با اینکه دایره استفاده از لغاتش خیلی گسترده است ، باز هم کرکس را میگه کسکر و خط نستعلیق رو میگه نستعقیل.

در کودکی :

چنگال -تنال                  نسوزی-نسوخی         عقب -عبق            حلزون-حلدون         

سوسک-زوزَ                 آلبالو- آبالو                  خاله -آلا                 ملایم-میالم

آبمیوه-آویمه                 اُستخون- اُسبتون        و ....

البته یک شعری هم زمانی که هنوز خوب نمی تونست صحبت کنه یعنی حدود ۲ سالگی می خوند که نا مفهوم بود و ما دایم به دنبال مفهوم شعر رایاکوچولو بودیم تا اینکه یکی از روزهایی که سی دی رنگارنگ یا همون چیه و چرا رو میدید متوجه شدیم که همون شعر رو داره با آهنگ آهویی دارم خوشگله فرار کرده زدستم می خونه . خیلی برای ما جالب بود که رایا در همون کودکی به شعر خوندم علاقه داشت.


سه شنبه سوم بهمن ۱۳۹۱ | 9:36 | سمانه | |

______________________________________________________________________________________________________________